2013 Genel Kurul Toplantısı Sonucu

Değerli Ortaklarımız,

Katılan ortaklarımızın bildiği gibi yıllık Olağan Genel Kurul Toplantımızı 15 Haziran 2014, Pazar günü Çantaköy-Silivri’de bulunan İlhan Selçuk Kırevi’nde yaptık.
Genel Kurulumuz, aynı zamanda, ölümsüzlüğe ulaşmış büyük ustalarımız İlhan Selçuk ve Turhan Selçuk’un öğretilerini yaşatma toplantısı oldu.
Ortağımız olan ve olmayan katılımcılar içtenlik ve büyük bir özlemle ustalarımızı anlattılar.
Ülkemizi Aydınlanma felsefesi ve Türk Rönesansı ile kurmuş olan büyük Atatürk ve arkadaşlarının yolundan giden ülke aydınları bir kez daha anıldı.
Genel Kurulumuz; yönetim kurulu çalışma yazanağı, denetim kurulu çalışma yazanağı, bilanço ve gelir-gider tablosu ile önümüzdeki döneme ait iş izlencesi ve tahmini bütçenin oybirliğiyle kabul edilmesinden sonra yeni yönetim ve denetim kurulu seçimini yaptı.
Divan Başkanı Doç. Dr. Erdinç Ünal, Yazman Saadet Çertez ve Oy Sayım Memuru Ahmet Ülkü Güleç tarafından yönetilen Genel Kurulda yönetim kurulu asil üyeliklerine seçilen yönetim kurulu üyeleri, ilk toplantısında kendi aralarındaki görev bölüşümünü şu şekilde yapmıştır:
Erdal ATABEK – Başkan
Kemalettin ÇELENK – II. Başkan (Başkan Vekili)
Şükran SONER – Sayman
Rafet AKALIN – Genel Sekreter
Mehmet SÜER – Y. K. Üyesi (Mahalle ve Kırevi Sorumlusu)
Nevzat YILDIRAN – Y. K. Üyesi (İletişim Sorumlusu)
Selim KIRILMAZ – Y. K. Üyesi
Ali Kadir KARAKÜÇÜK – Y. K. Üyesi
Şükrü Mehmet GÜLEÇ – Y. K. Üyesi
Genel olarak mahallemizin sorunlarının görüşüldüğü genel kurul toplantımız, ortaklarımızın dikkatli, bilinçli katılımlarının yarattığı yüksek düzeyde bir olgunlukla tamamlanmıştır.
Yönetim Kurulu ilk toplantısında yaptığı görev bölüşümünden sonra; mahallelerimizin topografik bir planının yapılmasına, bu planda hangi konutların tamamlandığı, konutta oturmanın sürekli olup-olmadığı, kaç kişilik aile olduğu gibi bilgilerin yer alması ile mahalledeki gelişmenin kayıt altına alınması kararlaştırılmıştır.
Ayrıca, ortaklarımız ile diğer mahalle sakinlerinin meslek ve uğraş alanlarını saptayarak mahalle sakinleri arasında bir “işlevsel dayanışma” kurulmasının doğru olacağı kararlaştırılmıştır.
13 Temmuz 2014, Pazar günü İlhan Selçuk Kırevi’nde düzenlediğimiz söyleşili toplantımızda, “Seçime Giderken Türkiye’nin Geleceği” konusu, konuşmacı konuklarımız olan CHP İstanbul İl Genel Sekreteri Zeynel Emre ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı ile tartışılmıştır. Dr. Erdal Atabek tarafından yönetilen toplantıya geniş bir katılım olmuş, ülkenin durumu çeşitli açılardan değerlendirilerek, ancak “bilinçli ve sürekli çalışma” ile ülkenin geleceğinin kurtulabileceği üzerinde durulmuştur.
Değerli Yol Arkadaşlarımız;
Çalışmalarımızın verimi ortak akıl, ortak sorumluluk çerçevesinde hep birlikte yapacağımız çalışmalar sonucunda gerçekleşecektir. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz.
Hepinize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz…
Yönetim Kurulu adına Başkan
. Dr. Erdal ATABEK

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s